top of page
  • Yazarın fotoğrafıMehmet Yılmaz

Yönetici olarak sizden ne beklendiğini bilin.

Güncelleme tarihi: 16 Oca

Yönetici olarak genellikle şu beklentilerin olduğunu söyleyebilirim:

1. Liderlik ve yönlendirme: Takımınızı etkili bir şekilde yönetmek, vizyon ve hedefler belirlemek, çalışanları motive etmek ve performanslarını artırmak için liderlik etmeniz beklenir.

2. Stratejik düşünme: Organizasyonunuzun uzun vadeli hedeflerine ulaşmak için stratejik düşünce becerilerine sahip olmanız ve doğru kararları almanız beklenir.

3. İletişim: İyi iletişim becerilerine sahip olmanız ve çalışanlarla etkili bir şekilde iletişim kurmanız, talimatları açık bir şekilde iletebilmeniz ve sorunları çözmeniz beklenir.

4. Delegasyon: Görevleri ve sorumlulukları doğru bir şekilde takımınıza delegasyon etmeniz ve onların yeteneklerini kullanmanız beklenir.

5. İşbirliği ve takım çalışması: Takım üyeleri arasında işbirliğini teşvik etmeniz, farklı bakış açılarını değerlendirmeniz ve takım içinde uyumu sağlamanız beklenir.

6. Performans yönetimi: Çalışanların performansını değerlendirmeniz, geribildirim sağlamanız, gelişim fırsatları sunmanız ve gerektiğinde düzeltici önlemler almanız beklenir.

7. Problem çözme ve karar verme: Zorluklarla başa çıkabilmeniz, sorunları analiz edebilmeniz, çözüm önerileri sunmanız ve doğru kararları hızlı bir şekilde verebilmeniz beklenir.

8. Değişime uyum sağlama: İş dünyasında hızla değişen bir ortamda, değişikliklere uyum sağlama yeteneğine sahip olmanız ve organizasyonun dönüşüm süreçlerine liderlik etmeniz beklenir.

Tabii ki, her organizasyonun ve pozisyonun beklentileri farklı olabilir. Dolayısıyla, size özgü beklentileri çalıştığınız organizasyondan ve pozisyondan doğrudan öğrenmek önemlidir.

Assessment Center Hazırlık Eğitimi - kendinidegerlendir.com 

14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page