top of page
  • Yazarın fotoğrafıMehmet Yılmaz

Kariyer basamaklarını tırmandıkça yöneticiler bencilleşir mi?

Güncelleme tarihi: 20 Ara 2023

Uzun yıllar birlikte çalıştığınız yöneticileriniz zaman içinde firmadan ayrılıp başka firmalarda kariyer yolculuğuna çıkıyor. Bu yöneticileriniz kariyer basamaklarını hızla tırmanırken eski dostlarını ve iş arkadaşlarını beğenmemeye ve iletişimi azaltmaya başlıyorlar.

Aradan yıllar geçiyor ve sizde firmanızdan ayrılıyorsunuz ve iş aramaya başlıyorsunuz. Zamanında birlikte çalıştığınız ve bağlantıyı koparmamak için arada yazıştığınız, telefonlaştığınız yöneticileriniz aklınıza geliyor. Tabi bu hırslı yöneticilerin çoğu direktör veya genel müdür olmuş. Telefonla, Linkedin mesajlaşma yoluyla bu insanlara ulaşmaya çalışıyorsunuz.

Hoşsohbet ettiğiniz hal hatır sorduğunuz bu yöneticiler siz iş isteyince mesajlarınıza cevap vermemeye, bizim firmada ilan yok yada bu alanda deneyimli çalışan arıyorlar diye size olumsuz dönüyorlar.

Sizde o an insanların ne kadar bencilleştiğini ve egolarının pik yaptığını, kendi ekibini kurmak söyleminden bihaber ve iş bitirici olmadıklarını anlıyorsunuz.

Ama vazgeçmiyorsunuz aramaya devam ediyorsunuz. Hiç tahmin etmediğiniz çok uzak bağlantılarınız sayesinde iş buluyorsunuz.

Bu direktör ve genel müdür arkadaşlar işsiz kalıp egoları dip yapınca sizi anlamaya başlıyorlar.

Siz ne düşünüyorsunuz? Çevrenizde böyle insanlar var mı?


kendinidegerlendir.com - Değerlendirme merkezi vaka eğitimleri

Kariyerinizi şansa bırakmayın.

9 görüntüleme0 yorum

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page